دانلود فیلم | دانلود آهنگ جدید,آخرین اخبار,مجله سرگرمی,اس ام اس های جدید,روانشناسی,آموزش جنسی و سکس,


یک سایت دیگر با وردپرس فارسی

نویسنده: در 2 دسامبر , 2014

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، رشته تیراندازی یکی از رشته‌های مفرح و پرجاذبه به شمار می‌رود که توجه طیف زیادی از اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان را در مناطق مختلف کشور ما از جمله آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه به خود جلب کرده است.

از این رو خبرنگار خبرگزاری فارس در آذربایجان غربی با هدف جویا شدن از وضعیت این هیئت در ارومیه، امکانات و محدودیت‌ها همچنین ضرورت یادگیری این مهارت مصاحبه‌ای با رئیس هیئت تیراندازی ارومیه رحیم جوادی ترتیب داده است که چکیده آن را می‌خوانید:

رحیم جوادی از سال 1385 در هیئت تیراندازی ارومیه مشغول خدمت بوده، و برای شناسایی و شکوفایی استعدادهای شاخص مرکز استان در این رشته فعالیت کرده و از طرف دیگر مربی استعدادیابی تیراندازی کشور و مسئول پایگاه استعداد گزینی تیراندازی سپاه شهداء آذربایجان غربی می‌باشد.

* پیرامون امکانات در اختیار این هیئت توضیح دهید.

این هیئت جهت آموزش و برگزاری تمرینات خود دو سالن در اختیار دارد که سالن ورزشی تختی با شش خط تیراندازی و سالن در مجموعه ورزشی شهید باکری با 24 خط تیراندازی جهت برگزاری تمرینات و آموزش علاقه‌مندان در اختیار هیئت قرار گرفته است.

سالن واقع در مجموعه شهید باکری به استانداردهای ملی تا اندازه زیادی نزدیک بوده و پاسخگوی نیازهای هیئت و نوآموزان است، ولی با این وجود تمرینات در سطح عالی برگزار شده و در راستای تقویت مهارت‌های علاقه‌مندان اهتمام گسترده‌ای شکل گرفته است.

* در کدام یک از رشته‌های زیرمجموعه تیراندازی فعالیت می‌کنید؟

در رشته‌های مختلف از جمله تفنگ بادی، تپانچه بادی، تفنگ خفیف کالیبر22، تفنگ کالیبر 12 پروازی آموزش داده می‌شود، برای آموزش کالیبرهای چهار و نیم بادی، کالیبر 12 و 22 با همکاری شهرداری ارومیه در دهکده گردشگری چی‌چست فضایی در نظر گرفته شده است.

* از آکادمی تیراندازی ارومیه چه خبر؟

آکادمی تیراندازی در مجموعه ورزشی 6 هزار نفری شهید باکری ارومیه به زودی افتتاح می‌شود، به طوری که مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی تجهیز و تکمیل این پروژه را با جدیت دنبال می‌کند، چرا که مدت زیادی از آغاز اجرای این پروژه می‌گذرد.

شاید بیان این مسئله تاحدودی برای مردم اغراق‌آمیز به نظر برسد، اما این مجموعه اولین سالن دومنظوره تیراندازی ایران اسلامی به شمار می‌رود، به طوری که در یک سوله امکان تمرین در رشته تیراندازی جنگی و کالیبر 22 فراهم شده است.

در جهان نیز مشابه آن تاکنون ساخته و استفاده نشده است، چندان دور از واقعیت نخواهد بود، چرا که سال‌های گذشته به عنوان مربی تیم ملی امکان حضور در اماکن ورزشی کشورهای مختلف، بازدید و ارزیابی امکانات آنها فراهم شده است.

* از چگونگی حمایت اداره ورزش و جوانان آذربایجان غربی توضیح دهید.

مسئولان اداره ورزش استان و در راس همه آنها مدیریت این مجموعه به معنای واقعی تیراندازی را ارج نهاده، برای رشد و توسعه آن در جامعه از هیچ حمایتی فروگذار نبوده‌اند، به طوری که در راه‌اندازی خانه تیراندازی ارومیه نهایت تلاش را کرده‌اند.

* آیا در جذب اسپانسر توفیق داشته‌اید؟

متاسفانه تاکنون اسپانسر به معنای واقعی کلمه جهت تقبل هزینه‌ها و حمایت مالی تیراندازی نداشته‌ایم، چرا که اولویت نخست آذربایجان غربی کشاورزی بوده و ورزش در اولویت‌ها قرار نگرفته است، به طوری که منابع مالی مورد نیاز برای مدیریت این هیئت از محل شهریه‌های ناچیز تامین می‌شود.

حال آنکه رسانه‌های جمعی اعم از صوتی، تصویری و مکتوب قادر هستند، با انعکاس دادن موفقیت‌، دستاورد و فعالیت‌های هیئت به عنوان حامی معنوی حضور یافته و کنار مسئولان قرار گیرند، چرا که در این صورت چه‌بسا مسئولان ارشد و فدراسیون در جریان توفیقات قرار گرفته و امکانات بیشتری به  ارومیه اختصاص دهند.

به طوری که با اطمینان می‌گوییم، اگر یک دهم اعتبار تخصیص یافته به والیبال و فوتبال را در اختیار این رشته قرار دهند، افتخارات زیادی در مدت زمان اندکی به دست آورده و جهش قابل توجهی درراستای غرورآفرینی برای استان رخ می‌دهد.

* پیرامون ضرورت یادگیری رشته تیراندازی توضیح دهید.

همان طور که می‌دانید، پیامبر اکرم (ص) کنار رشته‌های شنا، سوارکاری آموزش و آموختن این رشته را مورد تاکید قرار داده‌اند، بنابراین در عمل به رهنمودهای پیامبر اسلام و با توجه به تهدیدات نرم و سخت که علیه کشورمان وجود دارد، باید مهارت تیراندازی را کسب کرد.

در کنار یاد گرفتن این رشته باید شوق آموختن را در سایر اقشار جامعه بیدار کنیم، زیرا تیراندازی رشته مفرح، مفید و لازم برای هر فرد مسلمان اعم از زن و مرد است، به طوری که این رشته از لحاظ استراتژیک به معنای واقعی حائز اهمیت است.

* آیا تیراندازی فقط رشته مورد علاقه طبقه متمکن جامعه است؟

این واقعیت را نباید انکار کرد، تیراندازی یکی از رشته‌های لوکس و شیک قلمداد شده و اقشاری که از توانایی مالی متوسط به بالا برخوردار هستند، برای تمرین در این رشته و آموختن آن رغبت نشان می‌دهند، زیرا قیمت متوسط سلاح برای استفاده 7 تا 16 میلیون تومان است.

اما با توجه به اینکه فعالیت در این رشته به اندازه قابل توجهی با اعتقادات و باورهای دینی افراد گره خورد است، طبقه‌های مختلف اجتماعی از سر تکلیف و عمل به فرمایشات نبی اکرم (ص) به این رشته روی آورده و به صورت آماتور یا حرفه‌ای در آن تمرین می‌کنند

* برای ترغیب خانواده‌ها جهت جذب نوجوانان چه تمهیداتی اتخاذ کرده‌اید؟

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین در مواجه‌ها با فرزندان مستعد و علاقه‌مند خود به این رشته، هزینه هنگفت لباس مخصوص، تجهیزات و سلاح برای تمرین است، حال آنکه این امکانات را به مدت سه ماه در اختیار نوآموزان قرار می‌‌دهیم.

همچنین اقدام دیگری که انجام می‌گیرد، زدودن چهره امنیتی از این رشته است، تا خانواده‌ها در ارتباط با خطرات احتمالی ناشی از تمرینات نگرانی به خود راه نداده و با فراغت بالی بیشتری فرزندان خود را برای آموزش تیراندازی بفرستند.

صرف‌نظر از مستعد و برجسته بودن توانایی نوآموزان امکانات در فضایی عادلانه بین علاقه‌مندان توزیع می‌شود، تا در زمان مقتضی به تهیه تجهیزات مورد نیاز و سلاح جهت شرکت در تمرینات اقدام کرده و با پشتکار بیشتری در تمرینات حضور یابند.

انتهای پیام/61002/ن۴۰

Source Article from http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930911000656

نوشته شده در دسته‌بندی نشده

» ارسال نظر